• fide@fidedanismanlik.com
  • Randevu: 0533 771 8270

Uzman Psikolojik Danışman Emrah DEVRİM

İlk – orta ve lise eğitimini TED Karadeniz Ereğli Koleji’nde tamamlamıştır.1999 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Pediatrik Temel Bilimler A.D Gelişim Nörolojisi Bölümü’nde “Spastik Diparezili Çocuklarda Görsel Algının Değerlendirilmesi” başlıklı tez çalışması ile yapmıştır. Bu süreç içerisinde Bolluca Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, Çapa Çocuk Psikiyatrisi, Davranış Bilimleri Enstitüsü (süpervizor Ümran Korkmazlar)  ve çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde staj ve süpervizyon çalışmalarına katılmıştır.

1999 Marmara depremi, 2014 Soma Maden faciası ve 2017 Ayvacık depremi sonrası yürütülen travma sonrası psikolojik yardım saha çalışmalarında görev almıştır.

Otistik Çocuklar Derneği’nin ( OYAD ) kuruluşunda görev almış, otizmli çocuk ve gençlerle bireysel ve grup eğitimleri yürütmüştür. ABA ( Uygulamalı Davranış Analizi ), PECS ( Resim değiş – tokuş yoluyla iletişim sistemi ), TEACCH eğitimleri almıştır. Aile Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi 1.ve 2.Düzey, Özel Öğrenme Güçlüğü 1.ve 2. Düzey, EMDR I. ve II. Düzey ile Çocuk & Ergen I. Düzey, eğitimlerini tamamlamıştır.

2003 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu ADA Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çalışmaktadır.  2013 yılından itibaren, anlaşmalı olarak  Fide Danışmanlık  Merkezi’nde çocuk ve gençlerle; yaygın gelişimsel bozukluklar, erken dönem çocuk eğitimi, okul ve öğrenme sorunları, psikolojik travma konularında ağırlıklı olarak EMDR, Deneyimsel Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve danışmanlık  tekniklerini kullanarak çalışmaktadır.

WISC-R, WISC IV, ABLLS-R ( Temel Öğrenme ve Dil Becerilerinin Değerlendirilmesi ), CAS ( Zihinsel Değerlendirme Sistemi ), PEP-R ( Psiko-Eğitimsel Profil Ölçeği-Yenilenmiş), AGTE ( Ankara Gelişim ve Tarama Envanteri ) testlerini uygulamaktadır.

EMDR-HAP (EMDR – Humanitarian Assistance Programmes) kapsamında gönüllü çalışmalara katılmaktadır. EMDR Türkiye derneği üyesidir ve derneğin denetleme kurulundadır.